Annemin Defteri

Gelin Ayakkabısı Seçimi

Gelin Ayakkabısı Seçimi

Mutluluğa adım atacağınız düğün günü her genç kızın hayali kusursuz görünmek. Kusursuz görünmenin temeli ise kendini rahat hissetmekten geçiyor. Bu anlamda gelinlik kadar gelin ayakkabısı seçimi de oldukça önem kazanıyor.

Gelinlere özel pek çok tasarım seçeneği arasında hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz, en uygun ayakkabıyı bulma konusunda sizin için derlediğimiz tavsiyelerimize göz atın. Gelin ayakkabısı seçiminizde yardımcı olacak farklı ayakkabı örnekleri için gelin ayakkabısı kategorimize tıklayabilirsiniz.

Konforlu ve Özgür Tasarımları Tercih Edin

Neredeyse bütün gün ayakta olacağınızı ve dans edeceğinizi düşündüğünüzde bir süre sonra ayağınızı sıkan ve hareket etmenizi zorlaştıran ayakkabılar, gülümsemenizi gölge düşürebiliyor. Bu nedenle, gelin ayakkabısı seçerken temelde ayakkabını rahat giyilebilir olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Platform ve yüksek topuklu ayakkabılar, günlük yaşam içerisinde spor giyinen gelinlerin gecesini oldukça zorlaştıran tercihler arasında yer alabiliyor. Bu doğrultuda topuklu ayakkabıya alışkın değilseniz 3-4 cm’ lik daha düz modellere yönelmeniz ve kalın topuklu ayakkabılardan yana tercih yaparsanız hem şık hem de rahat görünmenize yardımcı oluyor.

Rugan mı Deri mi?

Rahatlık açısından ayakkabının üretildiği malzemede bu noktada öne çıkıyor. Rugan ayakkabı tercih edecekseniz, bu ayakkabıların esneme payı olmadığını ve gecenin ilerleyen saatlerinde ayaklarınız vurabileceğini ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Bu doğrultuda süet ve deri ayakkabılar daha esnek ve konforlu bir kullanım sunuyor. Diğer taraftan ilk denediğinizde ayağınızı sıkan bir ayakkabıyı zamanla esner diye düşünerek almamak ve ayak numaranıza en uygun modeli seçmek, düğün günü kötü süprizlerle karşılaşmamak açısından önem taşıyor.

Uyumlu Şıklık

Gelin ayakkabısı seçiminde, gelinliğinizle uyum sağlayacak bir model seçmeniz de oldukça önemli. Gelinliğinizin boyu, modeli ve detaylarına uygun bir ayakkabı hem şık hem de zarif görünmenizi sağlıyor. Gelinlik modelinizi yüksek topuklu bir ayakkabıya uygun olarak dikilmişse ayakkabıyı da buna göre seçmek istenen görünümü sağlıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 502,504
DOLAR 8,1994
EURO 9,6605
BIST 1152,63