Annemin Defteri

Yaka Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Straplez Yaka Gelinlikler

Her gelin adayı için seçeceği gelinlik çok önemlidir. Son zamanların en çok tercih edilen gelinlik modellerinden biri olan straplez yaka gelinlik modellerinin seçimi yapılırken ise dikkat etmek gerekir. Bedenlerinin alt ve üst kısımlarının orantılı olduğu bayanların rahatlıkla giyebileceği straplez yaka gelinlikler oldukça şık durmaktadır. Modern giyime önem veren gelin adaylarının seçtiği bu model, iri olmayan göğüs yapısına sahip olan bayanların üzerine oturmaktadır.

Tek Omuz Gelinlikler

Bahar düğünlerinin vazgeçilmez modellerinden biri olan tek omuzlu gelinlik modelleri ile gelin adayları oldukça şık bir görünüme ulaşacaktır. Sadelik isteyen bayanların mutlaka incelemesi gereken bu modeller, her vücut yapısına da uyum sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Tek omuzlu gelinlik modelleri bayanların hem şık hem de zarif bir stile sahip olmasını da sağlayacaktır.

Askılı Yaka Gelinlikler

Askılı yaka gelinlik modelleri ile gelin adayları dikkatleri üst bedene çekecek ve göğüs dekoltesi ile modern bir görünüme kavuşabilecek. Atletik bir vücuda sahip gelinlere hem şık hem de sportif bir görünüm sağlayacak bu yaka tipine göre gelinlik modelleri 2016 yılının en çok tercih edilen gelinlikleri arasında.

V Yaka Gelinlikler

Çokça tercih edilen yaka tiplerinden biri olan V yaka, omuzlardan göğse doğru V harfi çizerek inen bir yaka kesimi. V yaka gelinlikler çoğu zaman daha gizemli, etkileyici ve seksi bir görüntü yaratır. Elbette bu seksiliğin dozunu ayarlamak senin elinde.

V yaka gelinliklerin boynu olduğundan daha uzun gösterme gibi bir güzelliği var. V yakaya derinlik kattıkça boynun daha uzun görünür.

Dikdörtgen veya kum saati vücut tipindeysen rahatlıkla V yakayı tercih edebilirsin. Fakat sanılanın aksine iri göğüslere sahipsen de bu büyülü yakayı kullanabilirsin.

Elbette V yakanın küçük göğüslü hatta tahta göğüslü denecek kadar dümdüz vücutlarda çok daha sofistike göründüğünü de söylemeliyim.

M Yaka Gelinlikler

Genellikle göğüs ölçüleri küçük gelin adayları tarafından seçilen M yaka gelinlik modelleri, göğüs bölgesine yapılacak ek inci işlemelerle çok daha şık bir görünüme sahip olacaktır. Bu işlemeler sayesinde göğüsler de daha iri bir hacme ulaşacak ve geline modern bir görünüm sağlayacaktır.

Transparan Omuz Gelinlikler

İddialı gelinlerin vazgeçilmez modellerinden biri olan transparan omuz gelinlikler ile çok şık bir görünüm sağlanabiliyor. Çok iddialı olmasından ötürü herkes tarafından tercih edilmeyen bu model ile gelin adayları farklı bir görünüme ulaşabilir.

Kayık Yaka Gelinlikler

Son zamanların gelinlik modasında en çok tercih edilen modellerden biri olan kayık yaka gelin adayına sade ve modern bir görünüm sağlayacak, düğünde tüm dikkatleri üzerinde toplamasına da yardımcı olacaktır. Zarif ve estetik duruşu sayesinde tercih edilen bu modelden asla pişman olmayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 487,018
DOLAR 7,9792
EURO 9,4554
BIST 1190,63