Annemin Defteri

Vücut Tipine Göre Grafik Desenli Kıyafetler

Vücut Tipine Göre Grafik Desenli Kıyafetler

1960’ların modası geri geliyor. Grafik desenler bahar aylarında pek çok kıyafette karşımıza çıkacak ve yaz aylarının trendi haline gelecektir. Grafik desenli parçaları vücut şeklinize göre kombinleyerek kusurlarınızı kapatabilir ve dikkati farklı yere çekerek kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

366

Peki hangi vücut tipi hangi grafik desenleri kullanmalı? Dikkatleri nasıl farklı yere çekmeliyiz?

Öncelikle dikkat etmeniz gereken 2 kural vardır: Vücut şekliniz ve Hangi grafik desenini kıyafetinizin neresinde kullanmanız gerektiği.

7896

Grafik desenler de kural basittir. Dikkat çekmek istediğiniz bölgelere büyük ve dikkat çekici desenler, Saklamak istediğiniz bölgelere küçük ve yoğun desenler kullanmanız gerekir.

Vücut tiplerimize göre grafik desenleri kullanırken eğer ‘armut vücut tipi’ diye tabir edilen yani basen bölgeniz geniş bir vücut tipine sahipseniz gömlek veya bluz gibi parçalarda Grafik desenleri kullanıp dikkati vücudunuz üst bölgesine çekerek görüntünüzü dengeleyebilirsiniz.

Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz yani 90-60-90 diye tabir edilen göğüs ve basen bölgenize göre bel bölgeniz daha inceyse tercihinizi küçük desenlerden yana kullanmanız gerekir.

11

Elma vücut tipine sahipseniz yani beliniz kalınsa desenleri yine üst kısmınızda kullanın, koyu renkli etek veya şort tercih ederek dikkatleri bacaklarınıza çekerek belinizin kalınlığını gizleyebilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz yani omuz, bel ve basen bölgeleriniz hemen hemen aynı ölçülere sahipse üstünüze tam oturan kıyafetlerden kaçınarak parlak ve büyük desenli kıyafetler seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 487,891
DOLAR 7,9822
EURO 9,4563
BIST 1190,63