Tesettür Gelinlik

tesettur-gelinlik-modelleri-1

Tesettür Gelinlik olarak tabir ettiğimiz kapalı, türbanlı gelinliklerde dantel, tafta, tül, drop, organze ve saten dahil olmak üzere hemen her çeşit gelinlik kumaşını rahatlıkla kullanabiliriz.

Türbanlı gelinlik alırken yada diktirirken seçilen kumaşın ten rengini göstermeyen kumaşlardan olmasına özen gösterilmelidir.

Gelinliğinizde bol kol tercih ediyorsak şifon kumaşları tercih etmeliyiz.Yine duak olarak baş kısmında ise hayatül kullanılabilmektedir . Gelinliğin izde pelerinimizi ise kol ile uyumlu olarak şifon kumaşlardan tercih etmeliyiz.

Tesettürlü bir bayan gösterişli bir gelinlik giymek istiyorsa dantel ve tafta kumaşların birlikte kullanıldığı gelinlik tasarımlarını tercih etmelidir.

Eğer düğününüz yaz mevsimine denk geliyor ise; büyük ihtimalle öyle olacaktır! Uçuşan etekli bir gelinlik için gelinliğinizin etek kısmında tül yada hayatül tercih edebilirsiniz . Yine kol kısmında da tül ve şifon detaylara bolca yer verilebilir.

Şayet düğününüz kış mevsiminde olacaksa; tafta ve dpor gibi kalın kumaşları tercih edebilirsiniz.Bu tür kumaşlar sizi daha sıcak tutacaktır.2014 yılında öne çıkması beklenen gelinlik modellerinden bir bölümünü sizlerle paylaşıyorum ve tüm gelin adaylarına şimdiden mutluluklar diliyorum 🙂

Yazar: Hülya

Bir cevap yazın