Annemin Defteri

Soğuk algınlığına karşı muhteşem üçlü

Soğuk algınlığına karşı muhteşem üçlü

Muhteşem üçlünün faydaları:

Ameliyat öncesi bu bitkilerden uzak durun .
Çocuklarda grip aşısı ihmal edilmemeli…
Mevsim geçişlerinde gribe dikkat!
Günümüzde sağlık alanında gözlenen büyük gelişmelere karşılık insanoğlu hala virüslere karşı korumasız. Özellikle mevsim dönümlerinde bağışıklık sistemi zayıflıyor, soğuk algınlıkları baş gösteriyor. Biraz sesiniz kısıldı, boğazınız yandı, hafif halsizsiniz diye hemen ilaç içmek zorunda değilsiniz.

İşte size soğuk algınlığına karşı muhteşem bir karışım. Birer tutam ekinezya, ıhlamur ve adaçayını sıcak suda birkaç dakika demleyip için. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için birebir…

Ekinezya:
Hoş görüntüsü nedeniyle süs bitkisi sanılan ekinezyanın Bazı türlerinin özsuyu ile köklerinin, soğuk algınlığına karşı bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.

Ihlamur:
Soğuk algınlığı denilince ilk olarak aklımıza gelen bitkilerden bir diğeri de ‘ıhlamur’ çiçekleridir. Ayrıca ıhlamurun terletici, balgam söktürücü, hafif yatıştırıcı, yangı ve ağrı giderici gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Adaçayı:
Ağız ve boğaz iltihaplarında etkili olduğu bilinen bir başka bitki ise ‘adaçayı’dır. Çay şeklinde hazırlanan adaçayı gargarası bu amaçla kullanılabilir. Soğuk algınlığında aşırı terlemeyi azaltır. Ayrıca hazımsızlık şikayetlerinde ve iştah kaybında yararlanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 499,951
DOLAR 8,2818
EURO 9,7367
BIST 1126,99