Annemin Defteri

SİZE UYGUN GELİNLİK MODELİ SEÇİN

SİZE UYGUN GELİNLİK MODELİ SEÇİN

vestido_de_novia_two_8A181-1

Gelinlik kızlarımız belki de evlilik olayının büyüsüne kapılmış olduklarından dolayı gelinlik modeli seçimlerini yaparlarken olumsuz kararlar verebiliyorlar! Ünlü moda evlerinin, en ideal ölçülü vücutlara giydirip, en profesyonel sanatçılara fotoğraflarını çektirdikleri gelinlik modellerinin, kendi üstlerinde de aynı havayı verebileceklerini hayal ederek belki de düğünlerinde hayal kırıklığına uğrayabiliyorlar. Tabii ki bu her gelin adayı için geçerli değil, bir çoğu da kendini objektif bir gözle eleştirip, ailesinden, arkadaşlarından ve bu işin profesyoneli olan bir modacıdan fikir alarak daha ideal bir çözüme ulaşabiliyorlar.

Tamam da, gelinlik modelleri bu kadar çeşitli bir şekilde boy gösterirken ben beğendiğim bir tanesini diktiremeyecek miyim? Ya da alıp giyemeyecek miyim? Tabii karar sizin. Ama “moda kişiye yakışandır” sözünü de hatırlatmadan edemeyeceğiz. İşte size gelinlik modeli seçiminde ipucu olabilecek bazı tavsiyeler:

Balık etinde bir gelin adayı iseniz, narin bir gelinlik modeli seçip, renk ve aksesuarları da o modele göre seçmeniz yerinde olur. Renk olarak bembeyaz bir gelinlik giymeniz yanlıştır. Gelinliğinizin rengini krem veya kırık beyaz olarak seçerseniz, vücut kütleniz beyaz renk kadar hacimli görünmeyecektir. Dikkati kilodan uzaklaştırmak amacıyla, yaka modeli ve dikkat çeken bir aksesuar da etkin olmaktadır. Ayrıca eğer göbek yapınız çıkıntılı ise, “çan etek” şeklinde bir gelinlik tercih etmeniz yerinde olur.

Gelelim çok zayıf hanımlara! Tabii ki çok zayıf görünmek de pek hoş olmaz. Eğer vücut yapınız ince ve uzun ise, kabarık etekli gelinlik modelleri size uygun olabilir.

Pekala, kısa boylu hanımlara ne önermeliyiz? “V yakalı” veya “V kesimli” gelinlik modelleri, boyun daha uzun algılanmasını temin eder. Model seçiminizde bunu göz önünde bulundurun. Eğer boyunuz yeterince uzunsa, ayakkabılarınızın görünmesini sağlayacak modeller seçebilirsiniz.

Gelinlik modeli seçiminde sadece vücudunuz rol oynamıyor! Dikkat etmeniz gereken bir konu da düğünün yapılacağı ortamdır. Düğün mekanınız eğer lüks bir otelin salonu, havuz başı veya bahçesi ise “ağır bir gelinlik” olarak tabir edilen; taşlı, dantelli ve bol ışıltılı bir model ortama yakışacaktır. Bahçe ve kır düğünlerinde ise, bu saydıklarımızın tersine, daha rahat, hareket imkanı veren ve bol çiçek kullanılan gelinlik modelleri ortama uyum sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 458,24
DOLAR 7,6263
EURO 8,8988
BIST 1119,56