Annemin Defteri

Mutlu Olmanın 8 Yolu

Mutlu Olmanın 8 Yolu

Mutlu Olmak

Mutluluğun reçetesi

Mutlu olmak için araştırmacıların 8 basit önerisi

“Gece 6 saatten fazla uyuyun”
Araştırmacılar, gece 6 saatten fazla uyuyan (ortalama 6 saat 15 dakika) yetişkinlerin güne iyi başladığını belirtti. Çocuklara ve gençlere ise 8 saat uyumaları önerildi.

“Hedefleriniz olsun”
Uzun ya da kısa vadeli hedefi olanların üzüntüden daha kolay sıyrıldığı, hedeflerin hayata anlam kattığı ve çevreyle ilişkilerin daha sıkı olmasına katkıda bulunduğu vurgulandı.

“Hayatınızda daha çok mavi olsun”
Mavi rengin kişinin kendine güvenini artırdığını ve stresi azalttığını belirten bilim adamları, bu durumun da mutlulukta önemli rol oynadığına dikkati çekti.

“Yeniliklere açık olun”
Yeni deneyimlere açık olan kişilerin daha mutlu olduğunu belirten bilim adamları, yeni şeyler öğrenmenin beyni ve merak duygusunu harekete geçirdiğini de belirledi.

“Sabırlı olun”
Mutluluğun beklemekten geçtiğini vurgulayan bilim adamları, güzel anların değerini daha iyi anlayabilmek için sabırlı olunması gerektiğini belirtti.

“Başkalarına yardım edin”
Hediye alanlar, parasal yardımda bulunanlar ya da hayır işleri yapanların mutlu ettikleri için daha mutlu oldukları vurgulandı.

“İyi arkadaşlar edinin”
Sosyal ilişkilerin mutluluk için önemli olduğunu belirten bilim adamları, sağlam arkadaş ilişkileri  kuranların daha mutlu olduğuna vurgu yaptı.

“Sevin”
Araştırmacılar sevgi, aşk ve hayatı bir başkasıyla paylaşmanın da mutlulukta büyük rol oynadığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 473,903
DOLAR 7,5575
EURO 8,9826
BIST 1111,96