Annemin Defteri

Mutfak Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Mutfak Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mutfağın ölçüleridir. Mutfakta tercih edilecek yemek masalarının mutfağın büyüklüğüne göre seçilmesine ve özellikle mutfak küçük ise yer kaplamayacak tarzda bir masa tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Şöyle yan dönersek şu aralığa sığıp balkona ulaşabiliriz aslında diyerek almayın masanızı.

Mutfak masasının mutfak dolaplarıyla uyumlu, ya da tamamlayıcı renkte olmasına dikkat edin. Sırf çok sevdiniz diye kırmızı dolapları olan bir mutfağa mor bir masa almayın örneğin. Renk uyumları konusunda çok bilgili değilseniz masanızı beyaz alın, her şeye uyar ve aydınlık bir hava verir. Sakın masayı alacağınız yerdeki görevliye bu şu renkle uyar mı şeklinde sorular sormayın. Ona göre masayı sattığı sürece her şey her şeyle uyar, bildiğinizden şaşmayın.

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfakta masanızı koyacak küçük bir alanınız varsa yerden tasarruf etmek için duvara montelenen ve kullanılmadığında kapatılabilen küçük bir masa alabilirsiniz.
Mutfağınız büyük ve masanızı koyacağınız alan genişse dikdörtgen ve açılıp büyütülebilen masalar sizin için kullanışlı olacaktır.
O kadar para verip de 1 yıl sonunda ayakları sallanmaya başlayacak şık ama kalitesiz masalar almayın. Çabuk pes etmeyin hem şık hem de kaliteli masalar bulabilirsiniz.

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sık kullanılacağından dolayı seçtiğiniz masanın kolay silinebilir ve temizlenebilir malzemeden olmasını tercih edin. Cam masaları şık buluyor olabilirsiniz ama çabuk çizildiklari için mutfak için uygun bir malzeme değildir. Bu nedenle mutfakta ahşap masa tercih etmekte fayda vardır.
Eğer küçük çocuğunuz varsa veya olacaksa kazaları önlemek açısından köşeli masalar yerine yuvarlak masalar tercih etmek isteyebilirsiniz.
Mutfakta çok vakit geçiriyorsanız sandalye yerine rahat bir köşe takımı almayı düşünebilirsiniz. Anacak mutfakta masa için sahip olduğunuz alanın bunun için yeterli olduğuna emin olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 458,24
DOLAR 7,6263
EURO 8,8988
BIST 1119,56