Annemin Defteri

Lazer Epilasyon Uygulamaları

LAZER EPİLASYON NEDİR? NASIL ÇALIŞIR?
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en iyi çözüm lazer epilasyondur. Daha önceden; ağda, cımbız ve traş gibi yöntemlerle geçici olarak çözümlenmekte olan bu sorunda lazer epilasyon çok iyi bir çözüm olmuştur.

Lazer epilasyon sisteminde, üretilen lazer ışını cilt üzerinden geçerek kıl köklerindeki pigmentlere nüfuz etmektedir. Kıl kökü bu enerjiden tahrip olur. Lazer ışını yalnızca anajen (aktif) aşamada olan kıl köklerini tahrip ettiğinden etkili bir sonuç birkaç seans uygulama sonrasında görülebilmektedir.

Lazer epilasyon tekniğinin elektrolize göre üstünlükleri bulunmaktadır. Uygulama süresi çok daha kısadır. Ağrısızdır. Toplam uygulama maliyeti daha düşüktür. Elektroliz sisteminde her kıl kökü için ayrı ayrı işlem yapılır. Lazer uygulamasında ise aynı zamanda birçok kıl kökü tahrip edilebilmektedir.

KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?
Ortalama vermek gerekirse 5-8 seans uygulanırsa kalıcı bir çözüm elde edilir. Lazer ışığı anajen (aktif) aşamada olan kıl köklerini etkilediğinden, bütün köklerin de aynı anda aktif olmadığını düşünürsek telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da lazer uygulanması gerekir. Kalıcı bir çözüm için birkaç seans uygulama yapılmalıdır. Tabii bu, kılların kalınlık ve yoğunluk durumu her vücut için farklı olduğu için değişiklik gösterir.

BİR SEANS NE KADAR SÜRER?
Süre uygulama bölgesine göre değişiklik gösterir. Ortalama verirsek, bıyık ve çene bölgesi 4-5 dakikada tamamlanabilir. Bütün bacaklar 1 saat civarı sürmektedir. Seans araları 6 – 8 hafta olmaktadır.

VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANABİLİR?
Vücudun neredeyse bütün bölgelerine uygulama yapılabilir.

HASSAS CİLDE ZARARLI MIDIR?
Değildir. Lazer ışığı, cilde bir zarar vermez. Geçerken sadece kıl kökünü tahrip eder.

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?
Lazerin üretmiş olduğu enerji bir dalgaboyu ışıktır. Bu ışık cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşır. Vücutta herhangi bir şekilde artık bırakmaz. Herhangi bir kanserojen etkisi de bulunmamaktadır.

UYGULAMADAN SONRA CİLDİN DURUMU NEDİR?
Birkaç saat içerisinde yok olacak, hafif güneş yanığı hissi oluşabilir.

YAN ETKİLERİ VAR MI?
Hayır, lazer epilasyonun kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır.

UYGULAMADA ACI HİSSEDER MİYİM?
İşlem sırasında kıl kökleri enerjiden etkilenecek olduğundan hafifce kabartı ve kızarıklık oluşabilmektedir. Ancak bu çok kısa bir zamanda kaybolacaktır.

UYGULAMADAN SONRA KILLARIN DURUMU NEDİR?
Kıllar, 3 – 10 gün arasında çıkacaktır. Ama bu kıllardan çoğu kökleri tahrip olduğundan bir daha çıkmayacaklardır. Kendiliğinden düşebilirler veya el yardımıyla kolayca çekilebilirler.

UYGULAMADAN ÖNCE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Güneşten ve bronzlaşmaktan kaçınmak, 4 hafta öncesinden itibaren ağda, cımbız ve kıl dökücü krem kullanmamak gerekir.

UYGULAMADAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Öncesi gibi, sonrasında da ağda, cımbız ve kıl dökücü krem kullanmamak gerekir. Güneşten ve bronzlaşmaktan kaçınmak, güneşe çıkılacaksa da kesinlikle koruyucu bir krem kullanmak gerekir.

SONUÇLAR KALICI MIDIR?
Evet kalıcıdır, kökleri tahrip olan kıllar artık çıkmamaktadır. Bu durum FDA (Food and Drug Association) tarafından onaylanmıştır.

Not: Bu bilgiler genel bir fikir vermek amacıyla derlenmiştir. Daha detaylı bilgiler için lütfen uzmanlara başvurunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 504,359
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1112,37