Annemin Defteri

Laminate Venerler Yöntemi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Laminate Venerler Yöntemi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Laminate Venerler Yöntemi

Herkesin hayalidir, güzel bir gülüşe, inci gibi dişlere sahip olmak. Ancak bazen yapı itibariyle bu mümkün olmuyor. Fakat yeni bir çare bulundu. Artık herkes hayat ettiği gülüşe kavuşabilir.

Yamuk, çarpık, ortadan ayrık dişleriniz var ya da rengi mi gözünüze batıyor. Eğer dişlerinizin görüntüsünden memnun değilseniz yeni bir yöntem var artık. Davranış bilimindeki çalışmalar gösteriyor ki kişinin hayattaki başarısını getiren faktörlerden bir tanesi yüz estetiği ve bunu tamamlayan en büyük bileşenlerden biri de ağız ve gülüş estetiği. Son yıllarda bütün dünyada bu konuya giderek önem veriliyor.

Laminate Venerler Yöntemi

Diş üzerinde estetik amaçlı uygulanan bir işlem. Düşünce olarak 1970′li 80′li yılların ortasında çıkıyor. Başlangıçta Hollywood’da film çekimi esnasında makyaja yardımcı olmak maksadıyla yapılıyor venerler yöntemi. Başlarda malzemenin kırılganlığı ve yerinde tutma yapıştırma problemleri vardı laminate venerler yönteminde.

1975-1980 arasında malzemeler yeterli hale geliyor, daha dayanıklı porselenler kullanılıyor. 1980-85 arasında da yapıştırıcıların güçlendirilmesi üzerine çalışılıyor.

Ülkemizde bu yöntem ve kullanılan malzemelerin ithalatı 1989′dan itibaren gerçekleşiyor. Ülkemizde laminate venerler yönteminin bugünkü şekline gelmesinin 24 senelik bir geçmişi var.

Laminate Venerler Hangi Diş Tedavilerinde Kullanılıyor?

Dişlerin şeklinde bozukluk varsa, ayrık dişler varsa bu yöntem uygulanabiliyor. Uzun süren ortodontik tel tedavisini istemeyen kişilerde de genel olarak uygulanabiliyor venerler yöntemi. Sadece aşınmış ve bozuk dişlerde değil, beyazlatmada da yöntem başarılı sonuçlar veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 500,649
DOLAR 8,2733
EURO 9,7505
BIST 1126,99