Annemin Defteri

Kontür Makyaj

Kontür Makyaj

Kontür makyaj koyu renk makyaj saklamak istenilen yerleri gizlemek için, açık renk ise öne çıkarmak istediğiniz yerleri vurgulamak için yapılan makyaj türüdür.
Kontür Makyaj Malzemeleri:
Kontür uygulaması krem veya pudra şeklindeki ürünlerle yapılabilir. İki farklı tondaki açık ve koyu renk (bronzer) stik fondöten, cildinizden 2-3 ton kadar koyu bir allık, transparan pudra ve aydınlatıcı ile yapılabilir. Bunların içinden size kullanımı en kolay gelenini seçip kullanabilirsiniz.

Kontür Makyaj Nasıl Yapılır?

1. Adım:
Açık tonda fondöten elmacık kemiklerinize ve yüzün aydınlık olması istenen diğer yerlerine sürülür.
Koyu tonda fondöten ise ince bir çizgi halinde elmacık kemiklerinin altındaki hat boyunca çok bastırmadan uygulanır. Sonrasında koyu çizgiyi etrafa fazla yaymadan, hafif hareketlerle elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak şekilde renk geçişini sağlayın.
2. Adım:
Aydınlatıcı burun kemiğine, elmacık kemiklerinin üst kısmına ve dudağın üst bölümünün orta kısmına uygulanır ve yüze hoş bir ışık verilmiş olunur.
3. Adım:
Kontürü daha kalıcı kılmak ve sabit kalmasını sağlamak için transparan pudra ile makyajın üzerinden geçilir.
kontur-makyaj
Fondöten ile yapılan işlemler aynı şekilde bronzer ya da pudra ile de yapılabilir. Fondötenle kontür ifadeyi netleştirir, pudra ile kontür ise ifadenin daha doğal görünmesini sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 487,018
DOLAR 7,9792
EURO 9,4554
BIST 1190,63