Annemin Defteri

Koltuk Kılıfı (örtüsü) alırken nelere dikkat edilmeli ?

Koltuk Kılıfı (örtüsü) alırken nelere dikkat edilmeli ?

Koltuk örtülerimiz zamanla aşınır ve yıpranırlar. Koltuk iskeletimiz yepyeni iken aşınan ve yıpranan koltuklar mobilyalarımızı eski ve kötü gösterir. Bazı kumaşlar ise leke tutar ve bu lekeler çıkmaz. Lekeyi çıkarmak için de koltuk örtülerini yıpratabilir ya da lekeyi çıkartmak için yanlış seçimler yaparak başa çıkılmaz hale getiririz. Koltuk örtümüzü değiştirerek mobilyalarımız yepyeni hale getirmemiz mümkün. İstediğimiz desen ve renkte kumaş seçerek koltuklarımızı yenilememiz aile bütçemiz için de uygun olacaktır. Bu anlamda büyük tasarruf etmiş oluruz.

Koltuk örtüsü seçerken leke tutmayan kumaşları tercih etmeliyiz. Kumaş kalitesine özen göstermeliyiz. Özellikle çocuklu ailelerde koltuk örtüleri işinizi hafifletmenize yardımcı olur. Çocukların her an koltuklara bir şeyler dökmesi kaçınılmazdır. Seçeceğiniz koltuk örtüleri ile bu sorununuza çözüm bulmuş olursunuz. Koltuk örtüsü yıkanabilen olur ise büyük rahatlık olacaktır. Koltuk örtüsü modelleri çok çeşitlidir. Desenli koltuk modelleri, bürümcük model koltuk örtüleri en çok kullanılan türlerdendir. Koltuk örtüleri ile aynı zamanda koltuklarımız yeni ise onları muhafaza etmiş oluruz. Üzerlerine dökülecek herhangi bir şey ve oluşacak lekeler için onları yıkamanız yeterli olacaktır.

Koltuk kılıfı, örtüsü rengini, desenini seçerken baz almanız gereken noktalar evinizin duvar rengi ve zemin rengidir. Duvar ve zemin renk ile koltuk kılıfı renklerinizin birbirini boğmaması aksine tamamlaması gerekir. Bunun içinde birbirine zıtlık yani zıt olan renkleri seçmelisiniz. Hem duvarınızda hem de koltuk kılıfınızda aynı renkleri seçmek gibi bir hataya düşmeyin! Çünkü bu durumda salonun renkleri kendini gösteremez. Fakat sade bir salonum olsun diyorsanız düz renkler kullanabilirsiniz. Özellikle son zamanlardaki yaprak desenli modern koltuk kılıfları gerçekten çok hoş ve göz alıcı. Bunlar ile salonunuzun tarzını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mermer bir zemine sahipseniz yapmanız gereken hemen koyu kırmızı bir koltuk kılıfı almaktır. Duvarlarınızın da hafif bej renginde olması salonu iç açıcı ve birbirini tamamlar biçimde gösterecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 481,611
DOLAR 7,8265
EURO 9,2841
BIST 1211,51