Annemin Defteri

Koltuk Altı Bölgesinde Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Bölgesinde Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Bölgesinde Lazer Epilasyon

Koltuk altı kılları kadınların estetik anlamda rahatsız oldukları bir bölgedir. Koltuk altı kıllarının alınmasında hijyenik, geleneksel ve kişisel sebeplerde rol oynamaktadır. En çok lazer epilasyon uygulanan bölgelerdendir. Koltuk altı lazer epilasonu oldukça başarılıdır. Kişiye göre değişsede bazen 4 seansta bile çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Koltuk altı kılları genellikle kalın ve serttir. Kıl yerleşimi de lazer epilasyon için uygundur. Ortalama 4-6 seansta çok başarılı sonuçlar elde edilir. İşlem öncesinde bölgenin en az üç hafta boyunca ağda , epilatör gibi yöntemlerle alınmamış olması şarttır. Lazer epilasyon kıl köklerine etki eden buir yöntemdir. Bu nedenle kılların alınmamış olması gereklidir.

Lazer epilasyon seansları başladıktan sonra genelde 2 ay aralıklarla uygulama yapılmaktadır. Uygulama aralıklarında bölgenin jiletle alınmasını öneririz. İkinci seansa gelirken 3 gün öncesinden jilet ile kısaltılırsa iyi olur. Uygulama açısından zaman kazanılmış olur.

Lazer epilasyon öncesi koltuk altına parfüm, alkollü temizleyiciler, kremler sürmeyiniz. İşlemden önce kıllar kısaltıldıktan sonra mutlaka ıslak mendille bölgeyi siliniz. Daha sonra kurulayınız.

Lazer epilasyon lazer epilasyon uygulamaları arasında küçük bölgelerden sayılmaktadır. Bu nedenle kotuk altı lazer epilasyon fiyatları merkeze göre değişse de birbirine yakındır. Fiyatlardan ziyade gideceğiniz merkezi seçmeniz ve bu konuda rahat olmanız daha önemlidir. Bilinen ve farklı lazer tiplerini barındıran alt yapısı sağlam merkezleri tercih ediniz.

Lazer ışını bu bölgede endişe edecek bir problem yaratmaz. Sadece siyah pigment tarafından tutulduğundan yani selektif fototermoliz prensibi ile çalıştığından uygulama açısından diğer bölgelerden pek farkı yoktur.

Aşırı kıl, terleme ile beraber hijyenik rahatsızlık yaratmaktadır. Bazı kimselerde kıl dönmesi apseleşme ve enfeksiyona sebep olabilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması bölgedeki kılları ortadan kaldırdığından bu tip kıl dönmesi gibi problemler için de en iyi çözüm seçeneğidir.

Lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerden biri koltuk altıdır. Pratik ve hızlıdır. En fazla 5 dakikada 2 koltuk altı birden lazer ile taranabilir.

İşlem öncesi doktor sizi muayene etmelidir. Kıl yapınızı ve cilt tipinizi değerlendirmeli size uygun olan hangisi ise onunla işlem başlatılmalıdır.

Bu bilgilerden sonra Merkez ismi vermeden tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Bu kategoride ki paylaşımlar merkez tanıtımı şeklinde değil lazer tecrübelerinizin ve süreçlerin paylaşımı içindir. Amaç paylaşımdır X veya Y isimli merkezin reklamı değil tecrübelerinizin paylaşım alanıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 498,427
DOLAR 8,29
EURO 9,6939
BIST 1126,99