Annemin Defteri

Kitaplık

Kitaplık

Kitaplıklar, kitap düzenleme görevinin yanında evlerinize ve odalarınıza farklı bir görünüm kazandırmak için de kullanılabilir. Bu amaçla şık ve modern tasarımlara sahip kitaplıklardan faydalanılabilir. Nasıl bir tasarıma ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra kullanılacak alanın büyüklüğüne ve ihtiyaca göre farklı çözümler sunan değişik renk ve tasarımdaki kitaplıklar ile evinizi dekore edebilirsiniz. Kitaplıkların asıl görevi kitapları saklamak olsa da bununla birlikte raflarına yerleştirilen dekoratif ürünler yardımıyla odalarınız için etkileyici bir görünüm oluşturulmasına da katkı sağlarlar.

Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip, farklı ölçülerde kitaplık modelleri üretilmektedir. Farklı renk seçenekleriyle yaşam alanınızda birbirinden farklı atmosferler yaratabilirsiniz. Beyaz renk, minimalist bir görünüm yakalanmasını sağlarken, kestane seçeneği ise elegant bir atmosfer yaratır. Modern görünümü tercih edilenlerin rengi ise siyah bir kitaplık olabilir. Kapaklı ya da dolaplı olarak bilinen kitaplık modelleri, diğer modeller arasında çok yönlü oluşlarıyla dikkat çekiyorlar. Eğer kitaplık alanınızı yalnızca kitaplarınızı düzenlemek için değil, eşyalarınızı da saklayabileceğiniz bir depolama alanı olarak kullanmak istiyorsanız alt bölmesi kapaklardan oluşan kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz kitaplarınızı dizmek istediğiniz bölümü camlı kapak tasarımına sahip bir ürün seçerek de kitaplarınızı tozdan mümkün olduğunca koruyabilirsiniz.

Büyük bir kitaplık için yeterli alanınız yoksa duvara monte edilerek kullanılan geometrik raf tasarımlarını kullanabilirsiniz. Zeminde herhangi bir yer kaplamayan bu kitaplıklarla duvarınızı değerlendirirken oda tasarımınıza da canlılık katabilirsiniz. Farklı malzemeleri bir araya getirerek oluşturulan etajer kitaplıklar ise endüstriyel ve rustik bir görünüm oluşturuyor.

Kitaplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Kitaplık koyacağınız alanı ölçerek alacağınız kitaplığın ölçülerini belirlemelisiniz.
  • Nasıl bir kitaplık istediğinize karar vermelisiniz.
  • Kitaplığı ne amaçla kullanacağınıza karar vermeli ona göre bir ürün seçmelisiniz.
  • Temizlik konusunda titiz bir yapıya sahipseniz cam kapaklı kitaplıkları tercih etmelisiniz.
  • Alacağınız kitaplığın dayanıklı malzemeden üretilmesine dikkat etmelisiniz.
  • Kitaplık bölmelerinin, büyük kitaplarınızı da içine alabilecek ebatta olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Demonte ürün (kurulumu kendiniz yapacaksınız) alacaksanız kurulumu kolay ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Kullanım rahatlığı için hem dik hem yatay kullanılabilen kitaplıkları tercih etmelisiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 487,891
DOLAR 7,9822
EURO 9,4563
BIST 1190,63