Annemin Defteri

Kısa Siyah Elbiseler

Kısa Siyah Elbiseler

Modada, şöyle bir tarihe göz attığımızda kısa siyah elbiselerin geçmişi 1920’lere uzanmaktadır. O dönemde kadınlara olan bakış açısı değişmiş birçok özgürlük verilmiş ve buna paralel olarak da modada büyük değişimlerin yaşanmıştır. Efsane moda tasarımcısı Gabrielle Coco Chanel ’in o dönemin uçarı kızlarından ilham alarak tasarladığı mini siyah kısa elbiseler günümüzün ve geleceğin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

y

Hangi bayana sorarsanız sorun birçoğundan ‘moda ne olursa olsun vazgeçemediğiniz kıyafet nedir?’ sorusuna aynı cevabı alırsınız. Birçok bayanın gardırobunda en az bir tane siyah elbise mevcuttur. Çünkü o, bayanların bazen giyecek hiçbir şeyleri olmadığında kurtarıcısı bazen de şık tasarımlarıyla gecenin en popüleri olmasını sağlayan vazgeçilmezidir.

Geçmişten günümüze kadar mini siyah elbiselerde dekolteler, dantel detaylar, deri aksesuarlar kullanılarak elbiselere hareketlilik katılmıştır. Bayanların bir kısmı tercihini sadelikten yana kullanarak siyah düz bir elbise tercih ederken, bir kısmı ise dekolte ya da dantelle detaylandırılmış hareketli siyah elbiseleri tercih etmiştir. Aslında vazgeçemediğimiz siyah renktir. Hem asaleti simgeleyen renk olması hem de şık ve zarif görünüme kavuşturan büyüsüyle bayanların renk tercihlerinde ilk sırada yer almaktadır.

mini elbise

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 477,208
DOLAR 7,8449
EURO 9,2121
BIST 1123,25