Annemin Defteri

Kış için Gelinlik

Kusursuz bir düğün için yaz ayları düğün mevsimi olarak adlandırılmış olsa da evlenmek için mevsimi engel görmeyenler için kış mevsimi de oldukça uygun aylar arasındadır. Ancak soğuk hava ile birlikte nasıl gelinlik seçeceğini şaşıran gelin adayları için kış mevsimi büyük sorun niteliği taşımaktadır. Artık birçok gelinlik markasının kış gelinlerin özgü tasarımlara koleksiyonlarında yer vermesi, kış aylarında düğün yapacak olanların işini kolaylaştırmaktadır. Gelinlik seçiminde kış mevsimini avantaja dönüştürmek için çeşitli aksesuarların en şık halini gelinlik üzerinde uygulamak işe yarayacaktır. Böylelikle istediğiniz gelinliği giyme fırsatı bulurken, şık bolero ya da ceket ile de üşüyen bir gelin olmaktan kurtulmanız mümkündür.  Kış gelinlerine özgü bu tür aksesuarlar, gelin adalarının istedikleri gelinlik modelini giymelerine olanak sağlamaktadır.
Straplez gelinlik modellerinin sadece yaz düğünlerinde giyilebileceği düşüncesini kürklü bolero ya da pançolarla yıkmak oldukça kolaydır. Diğer yandan kış düğünleri için oldukça ideal özelliğe ve güzelliğe sahip olan uzun kollu gelinlik modelleri, dantelin tüm zarafetini bedeninizde taşımanıza olanak sağlamaktadır. Dantel ya da tül kumaştan dikilmiş olan kol ve omuz kısmı gelinliğin tüm havasını değiştirerek romantik tarzda bir gelin olmayı sağlamaktadır.
Kış gelinlerine özel çok kabarık olmayan ve hafif sırt dekolteli uzun kollu gelinlik modelleri son derece şık ve zarif duran modellerdir. Birde uzun boylu ve zayıf olan gelin adaylarının bu gelinlik modelleri içinde kuğu gibi salınmaları düğün boyunca tüm gözlerin gelin üzerinde olmasını sağlayacaktır.

Kış Düğünleri için Gelinlik Önerileri

Kış Düğünleri için Gelinlik ÖnerileriTasarlanan her gelinlik modelinin bir mevsimi yansıttığı düşünüldüğünde, kış gelini olacak olan adayları oldukça tarz ve iddialı gelinlik modelleri bekliyor demektir. Kapalı mekânda yapılacak kış düğünleri için gelinlik seçiminde kısıtlama yaşamayan gelin adayları, düğün mekanına göre gelinlik seçtiklerinde en doğru seçimi yaptıklarını düğün videolarını izlerken anlayacaklardır. Gelinlik seçimi kriterlerinde mevsim özelliklerine takılmayan ve çeşitli aksesuarlarla bu soruna geçici çözümler üretecek olan bayanlar için yeni sezonun en şık ve zarif modelleri gelinlik mağazalarında beklemektedir.
Kış düğünü için gelin adaylarının beğenisine sunulan pek çok gelinlik modeline karşın, mevsim şartlarına aldırış etmeyen ve en özel gününde seçeceği gelinlik konusunda kısıtlama yaşamak istemeyenler rahatlıkla straplez model bir gelinliği de keyifle taşımaktadır. Bu noktada önemli olan kış düğünü için seçilen bir gelinliği, kışa göre uygun aksesuarlarla süsleyebilmektir.

Kış Düğünü için İdeal Gelinlik Tarzı Nasıl Olmalı?

Kış Düğünü için İdeal Gelinlik Tarzı Nasıl Olmalı?Her gelinlik modellinin belli bir tarzı yansıtır nitelikte olması, gelinlik seçiminin de büyük ölçü de tarza göre yapılmasına neden olmuştur. Buna göre kış düğünü yapacak olan gelin adaylarının kış mevsiminin genel havasına uygun tarzda seçimler yapmaları yerinde olacaktır. Kışın ağırlığına uyum sağlayan dantel kumaşların ağırlıklı olduğu modeller kış düğünleri için ideal modeller arasındadır.
Yaz aylarında tüm iddiasını gelinliğinde yansıtabilen gelin adayları için kış mevsimi daha az seçeneğin değerlendirilebileceği bir mevsimdir. Bu sebeple bazı gelinlik tarzlarını baştan elemek sonradan pişmanlık yaşamayı önleyecektir. Büyük ölçüde gelin adayı kendi benimsediği tarzdan vazgeçmeden aradığı gelinlik modelini bulmak için bir önceki kış gelinlik modellerini gözden geçirmesi fayda sağlayacaktır.

Romantik Kış Düğünü için Gelinlik Önerileri

Kış mevsimi, insanın içini hüzünle saran ve kişinin oldukça romantik olduğu mevsimlerden biridir. Düğün zamanı bu mevsime gelen kişilerinde gelinlik seçerken kış mevsiminin romantikliği ve asaletine uygun seçimler yapmaları yerinde olacaktır. Saten kumaşlı gelinlik modelleri de bu mevsimde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle dantel ve satenin bir araya gelmiş olduğu gelinlik modelleri tam da kış gelinleri için dikilmiş dedirtecek güzelliktedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 481,611
DOLAR 7,8265
EURO 9,2841
BIST 1211,51