Annemin Defteri

Hint Kınası Modelleri

Hint Kınası Modelleri

Evde hint kınası nasıl hazırlanır ?

Hint kınası için gerekli malzemeler:

Hint kınası ( Farklı renkleri vardır), Stabilo kalem, Dövme deseni, Aydınger kağıdı, Balsam veya roll-on, Oksijenli su, Kürdan, İsteğe bağlı alman taşı .

Bir kaba kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde oksijenli su ile iki çay kaşığı hint kınasını karıştırın. İsteye bağlı olarak bu karışıma alman taşı da eklenebilir. Alman taşının kullanılmasındaki amaç dövmenin daha uzun süre deri üzerinde kalmasıdır. Ancak alman taşı bazı kişilerin cildinde kalıcı ve alerjik reaksiyonlara sebep olduğundan tavsiye edilmemektedir. Daha sonra vücudumuzun fazla görünmeyen küçük bir yerinde hazırladığımız karışımı denemeliyiz. Buradaki amaç karışımın rengi ve kıvamından emin olmak. Ayrıca biraz bekleyerek cildimizin alerjik bir reaksiyon verip vermediğini de gözlemleyebiliriz. Bu denemeyi yapmak için kürdan yardımıyla derinize küçük bir çizik atmanız yeterli olacaktır. Deneme çiziğinizi attıktan sonra 2-3 saat kadar beklenmeli. Süre dolduktan sonra deneme amaçlı sürdüğünüz kınayı suyla yıkayın. Eğer renk istediğiniz gibi ve belirgin ise kınanız uygulamaya hazır demektir.

Önce bir dövme deseni bulun . Daha sonra aydınger kağıdı desen üzerine koyarak stabilo kalem ile üzerinden geçin. Dövmenin uygulanacağı yeri balsam veya roll-on ile nemlendirin. Aydınger kağıdına çizdiğiniz şekil kurumadan nemlendirdiğiniz bölgeye bastırarak deseni deri üzerine çıkartın. Bu işlem sakızlardan çıkan çıkartmaların çocukların vücuduna yapıştırılmasıyla aynı mantıktadır. Daha sonra kürdan yardımıyla desenin üzerinden hint kınasıyla geçin. Kürdanın kullanılmasındaki amaç şeklin düzgün ve ince olmasıdır. 3-4 saatlik bir beklemenin ardından desenin üzerini su ile yıkayın. Kazımak kınanın dağılmasına ve renk tonunda değişikliklere sebep olacağından kazımak önerilmez. Suyla yıkadıktan sonra dövmeniz kullanmaya hazırdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 458,378
DOLAR 7,6902
EURO 8,9684
BIST 1102,29