Annemin Defteri

Göz Çevresi İçin Doğal Bakım

Göz Çevresi İçin Doğal Bakım

Gözaltı torbalarına, göz altı şişliklerine, göz altı morluklarına ve göz çevrenizde oluşan kırışıklara iyi gelecek olan maske ve bakım önerileri.
Yüzümüzde en ince ve hassas bölge göz çevrelerimizdir. Bundan ötürü hava şartlarından, makyaj ve stresten en fazla etkilenen bölgelerin başında göz çevreleri gelir. Şayet erken yaşlarda göz çevrenizin bakımına dikkat ederseniz yıpranmasını engelleyerek azaltmış olursunuz. Bunun yanı sıra bir gerçek var ki o’da hiç kimsenin zamana karşı koyamadığıdır.

Göz altı torbalarını, göz altı şişliklerini, göz altı morluklarını ve göz çevrenizde oluşan kırışıkları sizlere önereceğimiz basit maskeler aracılığı ile tedavi ederek ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Göz Çevresi Kırışıklarını Giderme

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 çorba kaşığı soya yağı
  • 1 çorba kaşığı avokado yağı

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri bir kap içerisine alarak karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz karışımı geceleri yatmadan önce göz çevremize hafif hareketler ile masaj şeklinde sürerek uyguluyoruz. Sabah uyandığımız da yüzümüzü yıkayarak yumuşak bir havlu yardımı ile kuruluyoruz.

Gözaltı Torbalarını Giderme

1 adet patatesi halka halka olacak şekilde kesiyoruz. Kesmiş olduğumuz patatesleri gözlerimize koyuyoruz ve 15-20 dakika kadar bu şekilde gözlerimizi dinlendiriyoruz. Bu işlemden sonra gözaltlarında ki torbaların yok olduğunu bunun yanı sırada gözlerde oluşan kızarıklıkların yok olmasına faydalı olduğunu göreceksiniz. Bunun yanı sıra kızarıkları gidermek için bir diğer tavsiye, biraz pamuk alarak şekersiz çay içerisine batırın ve gözlerinizin üzerine kompres yapın.

Göz-Çevresi-İçin-Doğal-Bakımı

Gözaltı Şişliklerini Giderme

Bir parça buz alarak gözlerinizin üzerinde sabit bir biçimde tutmadan üzerinde gezdirerek 5 dakika boyunca bekletin.

Gözaltındaki Morlukları Giderme

1 adet salatalığı rendeleyin. Rendelediğimiz salatayı buz kalıpları içerisine koyun ve buzlukta dondurun. Salata rendelerimiz donduktan sonra dolaptan çıkarın ve 5 dakika süre boyunca gözlerinizin üzerinde sabit tutmadan gezdirerek uygulayın. Bunun yanı sıra farklı bir tavsiye ise, bir adet patatesi rendeleyerek suyunu çıkartın. Çıkarmış olduğumuz patates suyuna bir parça pamuğu batırarak göz çevrenize sürerek kompres yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 504,359
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1112,37