Annemin Defteri

GELİNİN EL BUKETİ

GELİNİN EL BUKETİ

Gelinliğinizi tamamlayan unsurlardan olan gelinin el buketi gelinliğinize ayrı bir renk katar. Belki de saflığı, masumiyeti temsil ettiğine inanıldığından, beyaz gül gelin buketlerinde en çok tercih edilen çiçektir. Beyaz güllerin arasına liliumlar katılırsa çok daha hoş ve zengin bir görüntü oluşturulabilir. Beyaz güllerin düğün boyunca daha dayanıklı olduğunu, lilyum ve orkide gibi hassas çiçeklerin ise gün içinde bozulabileceklerini belirtmekte fayda var.

Gelin buketinizin tasarımı sırasında; gelinlik modeli, kumaşı, rengi kadar saç modeliniz de önem taşır. Uzun boyluysanız; sarkık buketleri, kısa boyluysanız; top buketleri seçmeniz yerinde bir seçim olur. Bunun dışında, saç aksesuarı olarak çiçek tercih ediyorsanız, el buketinizin de saç aksesuarınızla uyumlu olması gerekecektir. Gelin buketlerinde gelin teli ve renkli çiçekler son yılların tercihleri olarak görülmekte. Tabii ki tercih sizindir.

gelin buketi ile ilgili görsel sonucu

Yabancı düğünlerde gözlemlediğimiz şekilde, gelin ve damat babaları ve erkek kardeşleri, yakalarına gelin buketinde bulunan çiçeklerden birer tane çiçeği yaka çiçeği olarak takabilirler. Bu, misafirlerinizin ev sahiplerini kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlar.

İlgili resim

Düğün töreninden sonra buketinizi bekar kızlara doğru fırlatınız. Buketinizi yakalayan arkadaşınız muhtemelen yakın bir zamanda gelinlik giyecektir.

Gelin buketiniz için de çiçekçinizle 10-15 gün önceden bir görüşme yapmanız ve el buketinizde hangi çiçeklerin kullanılacağını, tasarımı ve fiyatını konuşmakta fayda var.

Çiçekçiniz el buketinizin kurdelesi için gelinlik kumaşınızdan bir miktar isteyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 473,903
DOLAR 7,5575
EURO 8,9826
BIST 1111,96