Annemin Defteri

Fönün Bozulmaması İçin

Fönün Bozulmaması İçin

Saçlarınızı düzleştirmek için büyük zaman harcarsınız. Ya kuföre gidersiniz ya da daha erken uyanıp saçınıza fön çekmek için uğraşırsınız.

Onca emekten sonra düzleştirdiğiniz saçlarınız akşam olmadan ya söner ya da eski halin geri döner. Peki ya saçlarınızın uzun süre düz bir şekilde kalması için neller yapabilirsiniz?

Hacimli Fön Çekin

Saçlarınıza çektiğiniz fönün dayanıklığı kadar, hacimli olarak fön çekmeniz çok önemlidir.

Hacimli bir şekilde fön çektiğinizde ilk başlarda kabrık durabilir fakat zamanlar inecektir. Saçlarınıza fön çekerken ne kadar hacimli fön çekerseniz o kadar uzun süreli ve kalıcı olacaktır.

Uzun Süreli Fön İçin Ne Yapılmalı? | Kokteylde.com

Saçınızı Toplamayın

Saçınızı topladığınızda bu saçınızın yağlanmasına sebep olur. Hele ki sıkı bir at kuyruğu yaptığınızda fönünüz kısa sürede bozulacaktır. Yağlanan saç ise bakımsız gözükecektir. Eğer saçlarınızı toplamak zorundaysanız, bunun için geniş lastiklerden tercih etmelisiniz.

Uzun Süreli Fön İçin Ne Yapılmalı? | Kokteylde.com

Nem, Fönün Düşmanıdır

Düzleştirdiğiniz saçınıza su değdiğinde bozulacağını bilirsiniz. Nem de aynı şekilde saçınızı bozacaktır. Fönlü saçı sadece su değil nem de fönlü saçın ömrünü kısaltır. Bayanların çoğu saçlarını havluya sarıp duşa girip vücutlarını yıkarlar. Bu uygulama bile saçlarınızın nemden bozulmasına neden olacaktır. Bu tür durumların önüne geçmek için kağıt boneleri kullanabilirsiniz.

Kuru Şampuan

Kuru şampuan ile saçlarınızın yağlanmasını önleyebilir, yağlanan saçlarınızı da yıkanmış gibi temiz bir görünüme sokabilirsiniz. Temiz saçlarınıza da kuru şampuan ile güzel bir koku verebilirsiniz.

Uzun Süreli Fön İçin Ne Yapılmalı? | Kokteylde.com

Saçlarınıza Dokunmayın

Saçlarınıza fön çektirdikten sonra dokunmamaya çalışın. Fönün etkisi ile saçlarınız yumuşadığı için sürekli ellemek isteyebilirsiniz. Fakat bu saçlarınızın yağlanmasına neden olacağı için, saçlarınıza dokunmamaya çalışın.

Terlemek

Terlediğinizde saçınız daha çabuk bozulacaktır. Çünkü terlediğiniz zaman nem oluşacaktır, bu da saçınızın bozulmasına neden olur. Bunun için saçınız fönlüyken spor yapmamaya ya da terlememeye çalışın. At kuyruğu yerine saçınızı topuz yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 487,891
DOLAR 7,9822
EURO 9,4563
BIST 1190,63