Annemin Defteri

Fazla Kiloları Saklamanın Yolları

Fazla Kiloları Saklamanın Yolları

Yazın bayanların en büyük derdi hiç kuşkusuz ki göbek kısımlarında birikmiş olan yağ fazlalıklardır.  Tüm kış boyunca soğuk havalarda fazla hareketsizlik nedeniyle birikip kalan göbek kısmındaki yağ fazlalıkları, yaz geldiğinde giysilerin incelmesiyle gün yüzüne çıkar ve dolayısıyla da artık arkasına saklanacak giysimiz kalmaz.

Bu durumda bayanların oldukça fazla üzülmesine ve dilediği gibi giyinememesine sebep olur. Fakat fazla da üzülmeyin diyoruz. Zira bugün sizler için göbek kamuflesi konusunda vereceğimiz birkaç ipucu olacak.

kilolari-saklamak

Bu konuda en iyi yardımcınız kruvaze formlar, anvelop bluzlar ve gömlekler olacaktır.  Göbek altında büzgülü ve lastikli formlu bluzlar,  burada biriktirilen dökümlü kesimler sayesinde, göbeğinizin bu kısmını saklayacak ve dolayısıyla da kamufle edecektir.  Bluzlarda işinize oldukça yarayan giysi parçaları arasında yer almaktadır.

Bluzlar  V yakasının bitiş kısmından itibaren üst üste binerek, birbirinin üzerine gelecek çarpı şeklinde aşağı doğru indiğinden, göbeğiniz bu kısmın içine hapis olacaktır.  Bazen bazı bayanlar karın bölgelerindeki şişkinliği kapatmak için drapeli bluzları seçerler. Oysaki drapeli bluz seçimi göbekli bayanlar için yanlış bir uygulama olacaktır.

Zira göbek kısmının üzerine düşecek olan drape büzgüleri, göbeğin üzerinde artı bir kat oluşturacağından, göbeğinizi daha büyük ve şişman göstereceği için karın kısmı drapeli bluzlardan önermiyoruz.

fazla-kilolari-saklama

Göbek gizleme konusunda yapılan yanlışlıklardan birisi de karın kısmını kamufle edeyim derken aşırı büyük ve aşırı dökümlü bluz ve kıyafetlerden yararlanmak olacaktır. Oysaki buda yanlış bir uygulamadır. Burada biriktireceğiniz her fazladan döküm miktarı yine fazla kilo olarak gözükmeye sebep olacaktır.

Karın kısmındaki fazla yağlardan şikayetçi olan bayanlara gece abiyeleri konusunda korse giymelerini öneriyoruz. Yarım korseler ve toparlayıcı iç çamaşırları da bu konuda sizlere yardımcı olabilecektir.  Yine boyuna çizgiler ve karın kısmının 2 yanında dikine düşen  koyu renk lekelerde (siyah ya da lacivert kumaş parçaları) göz yanılgısına sebep olarak, sizleri istemediğiniz görüntüden uzaklaştıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 487,018
DOLAR 7,9792
EURO 9,4554
BIST 1190,63