Annemin Defteri

Duvağınız sizi tamamlasın

Duvağınız sizi tamamlasın

Duvağınızı seçerken gelinliğinizi yanınıza alırsanız çok daha rahat karar verebilirsiniz. Çünkü duvağınız, gelin görüntünüzle yarışmamalı, aksine onu tamamlamalı. Eğer çok süslü bir gelinliğiniz varsa sade duvaklara yönelin. Eğer beğendiğiniz duvak işlemelerle ve taşlarla bezenmişse, gelinliğiniz olabildiğince sade olmalı. İşe düğün aksesuarları hakkında daha fazla fikir edinmek ve şehrinizdeki firmaları incelemekle başlayın.

Yüzü örten duvak modeli

Kısa olan ve yüzü örten bu duvak çeşidi en çok tercih edilen modellerden biridir. Bu model yüzü sakladığı için daha dramatik ve gizemli bir hava yaratacaktır. Bir çok gelenekte babanın duvağı açması kızını verdiğinin göstergesidir. Ayrıca, karı koca ilan edildikten sonra, damadın duvağı kaldırıp gelini öpmesi de oldukça romantik bir gelenektir. Yüzü örten duvağınızı uzun bir duvakla birlikte de kullanabilirsiniz.
Duvak_sekilleri_1

Omuz hizasında duvak modeli

Omuzları süpüren bu modeli çok işlemeli veya sırt dekolteli bir gelinlikte tercih edebilirsiniz. Gelinliği ön plana çıkaracak olan bu model genellikle, uçuşan ve havalı bir görünüm elde etmek için çift kat olarak kullanılıyor. Çift kat kullanımında da iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan biri, iki duvağında aynı boyda olduğu ve biraz daha dolgun duran model diğeri ise biri uzun biri kısa olan duvak.
Duvak_sekilleri_2

Dirsek hizasında duvak modeli

İsminden de anlaşılacağı gibi, bu model dirsek hizasında oluyor. Çokça tercih edilen bu modeli her türlü gelinlikle kullanabilirsiniz. Ama eğer geniş sırt dekoltesi olan bir gelinliğiniz varsa, duvağın dekoltenin bitip eteğin başladığı hizada olmasına dikkat edin. Aksi taktirde çok hoş bir görüntü oluşmayacaktır.
Duvak_sekilleri_3

Parmak ucu duvak modeli

Bu duvak modeli, gelinin kolları iki yanında aşağı sarkarken, parmak ucu hizasında biter. Genellikle uzun gelinliklerle kullanılan bu model, süsleme veya dantel kullanımı için de çok idealdir. Sade bir gelinliğiniz varsa, inciler, çiçekler veya dantellerle süslenmiş bir duvak kullanabilirsiniz.
Duvak_Sekilleri_4

Şapel tipi duvak modeli

Bu iki model de uzun ve resmi duvaklardır. Rahibe gelinlik modelinde, düz tülün kenarlarına kalın bir dantel işlemesi konur. Fakat bilmenizde fayda var ki, rahibe duvağı açık saçla kullanabiliyorsunuz. Yeri süpüren modeller, resmi düğünlerde daha çok tercih ediliyor. Eğer gelinliğinizin eteğini tutan küçük kızların hayalini kuruyorsanız o zaman bu modeli tercih etmelisiniz. Fakat ayaklara dolanması, kirlenmesi ve kazalara sebebiyet vermesi nedeniyle artık çok sık tercih edilmiyor.
Duvak_sekilleri_5

Katedral tipi duvak modeli

Uzun kuyruklu modellerin tamamlayıcısı olarak kabul edilen bu duvak yaklaşık olarak 2,5 metre uzunluğundadır. Uzun duvak seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı ise, eğer minyon bir tipseniz tercih etmemeniz gerektiği. Uzun boylu değilseniz bu duvaklar sizi olduğunuzdan da kısa gösterecektir. Uzun boylu gelinlerin tercih etmesini önerdiğimiz bu duvak tek katlı kullanıldığında daha asil görünecektir.
katedral

Kuş kafesi duvak modeli

Daha farklı bir şeyler isteyenler için tavsiyemiz kuş kafesi duvaklar. 1940larda moda olan bu model, şimdi yeniden çok moda. İster sadece gözlerinizi kapayan uzunlukta, isterseniz de tüm yüzünüzü kapatan modelleri bulabilirsiniz. Özellikle kısa saçlarla çok güzel uyum sağlayan kuş kafesi duvaklar, sürekli bir yerlere takılan tül duvaklardan sıkılanlara iyi bir alternatif oluşturuyor.
Duvak_sekilleri_6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 500,649
DOLAR 8,2733
EURO 9,7505
BIST 1126,99