Annemin Defteri

Deniz Kızı Gelinlik

Vücudunda gizlenecek herhangi bir kusuru olmayan zarif gelin adaylarının tercihi olan denizkızı gelinlik modeli, balık kesim olarak da bilinmektedir. Üst kısmı vücudu saran yapıda ve basen kısmından aşağıya doğru hafif genişleyen modeldeki gelinlikler, özellikle uzun boylu gelinlerin büyük özgüvenle taşıdıkları modellerdir. Denizkızı gelinlik modelleri, kabarık gelinliklerin yanında sade bir tarz gibi görünse de, seçilen kumaşların gösterişi ve el işçiliğindeki kalite, denizkızı gelinliğin oldukça havalı ve ihtişamlı durmasını sağlamaktadır. Bir noktada cesaret gerektiren modeller olarak, gayet fit olan ve kilo sorunu olmayan gelinlere hitap eden modeller arasındadır.

Düğün teması olarak kır düğünü ya da havuz başında yapılması düşünülen düğünlerde, bütün ilginin gelinin üzerinde olacağı modellerdir. Denizkızı gelinlikleri tamamlayan üst gövde tasarımlarda, dantel detaylar fazlasıyla yakışmaktadır. Kullanılan kumaş ve kesimin aynı tarzı yansıtması, gelin şıklığının bir bütün olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle ilkbahar gelini olacakların bu tarzda bir modeli düşünmeleri tavsiye edilebilir. Denizkızı gelinlik tasarımlarında en çok kullanılan modeller arasında sırt dekoltesi detayları geliyor. Uzun kuyruklu bir balık kesim gelinlikte sırt dekoltesinin olması cesur gelinlerin tercih edebileceği bir modeli yansıtmaktadır.

Diğer yandan sadelikten yana gelinlik seçmek isteyenler, 2016 denizkızı gelinlik kreasyonları içinde yer alan straplez kesime sahip modeller yoğun ilgi görmektedir. Gelin adalarının her zaman zarafetini düşünen gelinlik tasarımcıları modellerde sınır tanımayarak, her gelin adayının beklentilerini karşılayacak çoklukta gelinlik modeli hazırlamaktadır.

Deniz Kızı Gelinlik Nedir?

Deniz Kızı Gelinlik Nedir?
Görüntüsü itibariyle deniz kızı gelinlik denince pek çok kişi nasıl bir model olduğunu hayal edebilir. Basene kadar vücudu saran modeli ve eteğinin çok genişlemeden volanlı bir şekilde açılması, denizkızı gelinlik modellerinin ortak özellikleri arasındadır. Kendini zarif ve asil hissetmek isteyen gelin adayları için en uygun modeller arasındadır. Ancak denizkızı gelinlik modelini layıkıyla taşımak ve şık görünmek için düzgün fizik kriterlerine sahip olmak gerekiyor. Kısa boylu ve hafif kilolu bayanların denizkızı gelinlik dışında, tüm vücut tipine uygun gelinlik modelleri arasından tercih yapmaları gerekiyor.

Deniz Kızı Gelinlik Kime Yakışır?

Deniz Kızı Gelinlik Kime Yakışır?
Fiziğinin düzgün oluşunun avantajını tüm yaşamı boyunca yaşayan bayanların düğün günlerinde de zarif ve alımlı bir gelin olmaları kaçınılmaz oluyor. Bu özelliklere sahip gelinlere en çok yakışan gelinlik modellerinden biri olan denizkızı gelinlikler, düğün boyunca kuğu gibi süzülen bir gelin olmak mümkündür. Vücudunu doğru tanıyan ve kusurlarını bilen gelin adayları için denizkızı gelinlikler çoğu zaman uygun seçenekler arasında yer almıyor. Vücut ölçülerinin birbiri ile uyumlu olması ve uzun boylu gelinlerin her mevsim rahatlıkla giyebileceği gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda bu model gelinlik tasarımlarındaki artış pek çok düzgün fizikli gelin adayının işini kolaylaştırmakta ve zarif bir gelin olmaları için çok arayışta olmalarına gerek kalmamaktadır.

Deniz Kızı Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Deniz Kızı Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?
Gelin adaylarının düzgün fizikte olmasını gerektiren bir model olmasından dolayı, fazlalıkları olan ve kısa boylu olan gelinlerin uzak durması gereken modeller arasındadır. Diğer yandan denizkızı gelinlikte karar kılanların, gelinlik kumaşının kalitesine bilhassa dikkat etmeleri gerekiyor. Gelinlik modelinin zarif duruşunu kalitesiz bir kumaş seçimi ile gölgelemek yapılan yanlışlar arasında olacaktır. Kum saati olarak tabir edilen vücut tipine sahip olan gelin adayları için en uygun alternatiflerden biri olarak, denizkızı gelinlik şıklığını garanti altına almak için, saç v aksesuar tercihinde doğru adımlar atmak gerekiyor. İnce belli olmanın avantajını asil görünümlü bir denizkızı gelinlikle değerlendirmek verilen doğru kararlardan biri olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 456,523
DOLAR 7,62
EURO 8,9013
BIST 1119,56