Annemin Defteri

Cinsiyet Öğrenme Partisi

Cinsiyet Öğrenme Partisi

Cinsiyet Öğrenme Partisi, son bir iki yıldır anne-baba adaylarının doğum öncesi özel günlerine eklenen yeni bir kutlamadır. Anne baba adaylarıyla birlikte yakınlarının da heyecanlarına heyecan, mutluluklarına mutluluk katan bir eğlencedir. Partinin amacı, anne-babaların bebeklerinin cinsiyetini hastanede değil, güzel bir ortamda sevdikleriyle öğrenmek istemeleridir. Cinsiyet öğrenme zamanı geldiğinde yani hamileliğin yaklaşık 16. Haftasında doktordan bebeğin cinsiyetini kendilerine söylemeyip bir zarfın içine koyması rica edilir. Daha sonra yakınlarınızdan ağzı sıkı sır tutabilen biri sizin için bu partiyi hazırlamaya yardım eder. Bu güzel haberi anne, baba, aile ve kutlamaya katılan diğer tüm davetliler aynı anda öğrenir. İşin sürprizi ve büyüsü işte tam da burada saklı. O ana kadar kimse cinsiyeti bilmemelidir.

Partiye anne adayıyla birlikte baba adayının da arkadaşları ve akrabaları davet edilmelidir. Böylece eğlence ikiye katlanırken sevdiğiniz herkes mutlu gününüzde sizinle olacaktır.

Partinin bir amacı da misafirleri meraklandırmak, anne-baba adayında heyecan yaratmak olduğundan süslemeler pembe ve mavi karışık olmalıdır. “Bence Kız”,” Bence Erkek”, “Kız mı Erkek mi?”, “He or she?”, “Little man or little miss?”, “Tarafını seç” şeklinde eğlenceli pankartlar hazırlanabilir, hatta ikram edilecek yiyeceklerin bile yarısı mavi, yarısı pembe olacak şekilde ayarlanabilir.

Öncelikle cinsiyet tahmin etme işi konuklar için bir oyuna dönüştürülebilir, doğru tahmini yapan kişilere çeşitli hediyeler verilebilir. Tahmin oyunu ise farklı şekillerde olabilir, zevkinize kalmış. Bir yazı tahtasına her iki cinsiyet için oyları yazabilirsiniz, cinsiyet tahminlerini zarfa koyup bir sandığa atarak oynayabilirsiniz. Tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Partinin en keyifli anlarını da bu oyunlar oluşturuyor.

Partinin sonunda ise en duygusal an olan cinsiyeti açıklama anı için birkaç farklı yöntem kullanılıyor. Bunlardan bazıları;

  • Süslediğiniz büyük bir koliyi cinsiyet rengine uygun helyum balonlar ile doldurmak. Koli açılıp balonların rengi açığa çıkana dek kimse cinsiyeti bilmiyor. Balonlar havada uçuşurken partide çoktan gözyaşlarıyla sevinç kahkahaları birbirine karışmış oluyor.
  • Diğer yol ise pasta ile açıklamak. Bu yöntem genellikle kapalı alan organizasyonları için daha çok tercih ediliyor. Doktordan alınan içinde cinsiyetin yazılı olduğu zarf açılmadan bir pastaneye götürülür ve dışı pembe-mavi dışında bir renk, içi ise (bebeğin cinsiyetine göre) pembe veya mavi renkte bir pasta siparişi verilir. Açıklama zamanı geldiğinde anne-baba pastayı kestiğinde, pastanın iç rengine göre bebeğin cinsiyeti de öğrenilmiş olur.
  • İçi pembe veya mavi konfetili/kurdeleli siyah balon kullanılacaksa, balon şişirilir. Helyum gazıyla şişirildiyse ip kısmından yere sabitlenir. Normal şişirildiyse yukarıdan aşağı asılır. Cinsiyet öğrenme anında davetliler 10’dan geriye doğru saymaya başlar. Anne veya baba adayından biri veya ikisi birlikte iğneyle balonu patlatır. Konfetilerin rengine göre bebeğin cinsiyeti öğrenilmiş olur.

Parti yapmayı düşünenlere şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 500,649
DOLAR 8,2733
EURO 9,7505
BIST 1126,99