Annemin Defteri

Büyük Beden Gelinlik

Her gelin adayı için gelinlik seçimi zor olsa da, büyük beden gelinlerin bu iş için biraz daha fazla zaman ayırması gerekiyor. Büyük beden olmanın getirdiği vücut kusurlarını kapatacak gelinlik modelini bulmak ve daha zarif görünmek için birçok detaya dikkat etmek gerekiyor. Özellikle büyük beden bayanların tercih ettiği özel dikim gelinlikler gelinlerin vücut yapısına uygun olarak dikilmektedir.

Gelinliğini özel diktirmek imkânı olmayanlarında hazır beğendiği gelinlik modeli üzerindeki ufak rötuşlar sayesinde özel dikimi aratmayan bir gelinlik modeli ortaya çıkmaktadır. Hazır gelinlik modellerinde büyük beden gelin adayları için deneyebilecekleri birçok model bulunuyor. Bu nedenle birçok gelinlik modeli deneyip karar vermek isteyenler için hazır giyim gelinlikler tercih edilmelidir. Ancak gelinliğimin her ayrıntısında söz sahibi olmak istiyorum diyen gelin adayları, hiç hazır gelinlik modellerine bile bakmadan yeniden bir gelinlik modeli ortaya çıkaracaktır. Düğün hazırlıklarının yoğun olduğu bu dönemde gelinlik dikimine zaman ayıran gelinler için özel dikim, içe sinen bir gelinlik için en ideal yöntemdir. Gelinlik hazırlığı için özel dikim provalarına vakit ayırmakta güçlük çeken gelin adayları ise tasarım olan gelinlik modelleri arasından kendilerine en yakışan modeli seçebilirler. Son yıllarda gelin adaylarının beğenisine sunulan gelinlik modellerindeki artış, gelin adaylarının işini oldukça kolaylaştırmakta ve hazır gelinlik modellerine daha çok rağbet gösterilmektedir.

Hazır Dikim Büyük Beden Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Hazır Dikim Büyük Beden Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Gelin adayı büyük beden de olsa yaşayacağı deneyimin özel duygular içermesi nedeniyle fazlasıyla özen gösterilmesi gerekiyor. Büyük beden gelin adaylarının gelinlik seçerken dikkat edecekleri en önemli nokta, kendilerini daha ince gösteren modellere yönelmek olacaktır. Bu nedenle olabildiğince kabarık ve saten kumaşlı gelinliklerden uzak durmaları gerekmektedir. Diğer yandan büyük beden olmakla birlikte iri göğüslere sahip olan gelin adayları için straplez gelinlik modelleri yapılacak en büyük yanlışlardan biridir. Bu seçim yüzünden düğün boyunca rahat hareket etmek hayal olabilir. Gelinlik seçimini son aylara bırakmadan önce, genel gelinlik tarzını belirledikten sonra karar verilen gelinlik deki gerekli tadilatlar yapılarak düğün gününe hazır olunmalıdır.

Büyük Beden Gelinlik Diktirirken Neye Dikkat Edilmeli?

Büyük Beden Gelinlik Diktirilirken Neye Dikkat Edilmeli?
Öncelikle diktirmek istenen gelinliğin tam anlamıyla istenilen şekilde olması için, güvenilir bir terzi bulmak, gelinliğin içe sinmesi anlamına geliyor. Hazır gelinliklerde seçilebilecek modeller konusunda belirli bir fikre sahip olunsa da, özel dikilen gelinliğin, gelin adayının üzerinde nasıl duracağı konusunda fikir yürütmek zordur. Bu nedenle diktirmek istenen gelinliğin sonuçta nasıl duracağı konusunda fikir edinmek için, benzer modelleri gelin adayının prova etmesi gerekir. Seçilen kumaşın dikilecek gelinlik modeli ile uyumlu olması da büyük önem taşıyor. Bu nedenle terzinin gelin adayını doğru yönlendirmesi ve gelin adayını memnun etmek adına her dediğine tamam dememesi gerekiyor.

Büyük Beden Gelinlik Nereden Alınır?

Büyük Beden Gelinlik Nereden Alınır?
Gelinlik modası artık minyon gelin adayları düşündüğü kadar, büyük beden gelinleri de düşünüyor. Bu nedenle son yıllarda çıkarılan gelinlik koleksiyonlarında birçok büyük beden bayanlara özel modeller görülmektedir. Büyük beden olmanın sıkıntısını gelin olurken de yaşayan bayanların rahat nefes almalarını sağlayacak en şık büyük beden gelinlik modelleri sayesinde, zarif bir gelin olmak kaçınılmazdır. Büyük beden gelinlik şıklığını en özel gününde yaşamak isteyen gelin adaylarının bu seçimlerini riske atmayarak, en doğru kararı vermek için düğüne aylar öncesinden gelinlik arayışlarına başlamak gerekir. Eskiden büyük beden gelin adayları için özel dikim gelinlikler zorunlu bir tercih iken, şimdilerde büyük beden modellerdeki çeşitlilik nedeniyle rahatlıkla şık bir gelin olunabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 473,903
DOLAR 7,5575
EURO 8,9826
BIST 1111,96