Annemin Defteri

Beyaz Göz Kalemi

Beyaz Göz Kalemi

Beyaz kalemin  hileleri sayesinde daha kusursuz bir makyaj elde edilebilir.

Nasıl mı ?

Beyaz göz kalemi herkesin kolay elde edebileceği bir makyaj ürünüdür. Daha etkili ve daha kusursuz bir makyajın önemli adımlarından biri de beyaz göz kalemidir. Kolay elde edilebilir bir üründür ve her kozmetik markasının farklı formlarda beyaz göz kalemleri karşımıza çıkar. Çeşitli özelliklerine göre hem uygun fiyatlı çeşitleri hem de pahalı çeşitleri vardır. Kolay ve pratik bir şekilde uygulanabilen göz kaleminin farklı kullanım şekilleri de vardır. Bu kullanım şekilleri bir püf noktası niteliğinde daha güzel bir makyajın anahtarı olmuştur. Beyaz göz kalemi ile ilgili püf noktaları şu şekilde sıralanır.

1. Dudak üzerine uygulanan highlighter ürünleri gibi kullanılabilir. Beyaz renk ışığı yansıtır ve dudakların daha dolgun olmasını sağlar. Dudak yayı bölgesine ve üst dudak çizgilerine uygulanıp, doğal durması için fırça ile dağıtılan beyaz kalem dudakların daha belirgin olmasını sağlar.

2. Ruj sürmeden önce veya sürdükten sonra dudaklar beyaz kalemler çerçevelendirilebilir. Bu sayede ruj daha kusursuz sürülmüş olacaktır. Aynı zamanda dudak kenarları daha aydınlık görüldüğü için daha belirgin dudaklara sahip olunacaktır.

3. Dudakları olduğundan dolgun göstermek için de beyaz kalem kullanılır. Ruj sürmeden veya sürdükten sonra alt dudağın ortasına sürülen beyaz kalem daha ışığı yansıtır ve bu bölgenin daha dolgun görülmesini sağlar. Aynı zamanda ombre dudak makyajı etkisi sağlar.

4. Burnu daha kalkık göstermek için burun ucuna beyaz kalem uygulanabilir. Yine doğal durması için parmaklar ya da fırça yardımı ile biraz dağıtılır. Beyaz kalemin etkisi ile burun ucu daha yukarda görünür.

5. Yakın gözlere sahip olanlar, gözlerini ayrık göstermek için kaşlarının ortasına beyaz kalem sürebilirler. Bu sayede kaşlar birbirinden ayrık görünür, kaşların ayrık görünmesi gözlerin de daha ayrık görünmesi anlamına gelir. Yakın gözlüler için diğer bir yöntem de burun ve kaşların birleştiği bölgeye beyaz kalem uygulamaktır.

6. Kaşları daha şekilli ve kalkık göstermek için de kaş altlarına beyaz kalem uygulanır. Beyaz kalemi kaş üstlerine de uygulamak daha şekilli ve belirgin kaşlara sahipmiş gibi bir görünüm elde edilmesini sağlar.

7. Gözleri daha aydınlık göstermek için, göz pınarlarına beyaz kalem uygulanır. Bu son zamanlarda oldukça trend olan bir uygulamadır. Daha da aydınlık bir görünüm istenirse göz kapaklarının iç köşelerine kadar beyaz kalem uygulanabilir.

6447_54fc405f5017b446756e3347

8. Gözleri daha büyük ve daha yuvarlak göstermek için de göz kapaklarının tam ortasına beyaz kalem uygulanabilir. Doğal durması için dağıtılarak bu şekilde kullanılacağı gibi üstüne far da uygulanabilir. Aynı zamanda farın daha metalik görünmesini sağlar.

9. Gözleri daha büyük göstermek için göz içlerine beyaz kalem uygulanır. Aynı zamanda damarlı görünümü alır ve daha canlı bakışlara sahip olmayı sağlar. Uykusuz kalındığında uygulanacak olan beyaz kalem sayesinde kızarmış gözlerden kurtulmuş olunur.

10. Eyelinerın daha belirgin ve keskin olması için eyelinerın bitişine beyaz kalem uygulanabilir.

11. Yüzde istenmeyen çukurlar veya mimik çizgileri varsa fondöten sürmeden önce veya sürdükten sonra çukur yerler beyaz kalemle doldurularak daha yüksek görünmesi sağlanabilir.

12. Rengini vermeyen farların daha belirgin olabilmesi için de altına beyaz kalem uygulanabilir. Beyaz far altında bir baz oluşturur ve daha belirgin renge sahip olmasını sağlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 487,018
DOLAR 7,9792
EURO 9,4554
BIST 1190,63