Annemin Defteri

Askılı Gelinlik Modelleri

Askılı Gelinlik Modelleri

Hiçbir zaman modası geçmeyen kol tipinden biri de askılı gelinlik modelleridir. Fakat bu tek bir kol çeşidi ile değil 3 çeşit askılı gelinlik modeli olmasından kaynaklanıyor. Bunlar kalın, ince ve incecik ya da ip askı adı da verilen spagetti askılardır.

Askının çeşidi yaka tipine göre değişiklik gösterir. Kalın askı seçimi yapmayı planlıyorsan V yaka gelinlik modeli seçmeni öneriyorum. Eğer Fransız danteli kullanmayı planlıyorsan yaka tipin kalp de olabilir.

İnce askılar, kalın ile çok ince askı tipinin arasındaki boydur. Bu modeli daha çok omuzları dar olan gelin adayları tercih etmeli. Bu askı çeşidi ile kullanılan V yaka gelinlikler olup en çok yakıştığı kesim ise prenses kesim gelinlik modelleridir. Büyük göğüslü gelin adaylarının da kurtarıcısı olacaktır.

İncecik askılı gelinlikler en çok balık kesimli gelinlik modellerine yakışıyor. Bu tarz gelinlikleri ise dikdörtgen ya da atletik vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyorum. Üstelik spagetti askılar ile sırt dekoltesi de bir başka ihtişamlı oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Günlük Burçlar
Döviz Bilgileri
ALTIN 499,951
DOLAR 8,2818
EURO 9,7367
BIST 1126,99